Badanie przesiewowe HPV w kierunku raka szyjki macicy na obszarach wiejskich w Indiach ad 7

Dla kontrastu, nie stwierdzono istotnego zmniejszenia częstości zgonów zarówno w grupie testującej cytologię, jak i grupie VIA, w porównaniu z grupą kontrolną. Zestandaryzowana wiekowo częstość występowania inwazyjnego raka u kobiet, u których stwierdzono ujemne wyniki w badaniu cytologicznym lub VIA, była ponad czterokrotnie wyższa niż u kobiet z niedoborem HPV, co wskazuje na wysoką wartość predykcyjną ujemną związaną z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa HPV. Zmniejszenie częstości występowania zaawansowanych nowotworów i zgonów związanych z testowaniem HPV prawdopodobnie odzwierciedla wyższą czułość testów HPV w wykrywaniu zmian o wysokim potencjale w przypadku transformacji nowotworowej niż w przypadku testów cytologicznych lub VIA. W naszym badaniu nie zaobserwowano zmniejszenia częstości występowania raka szyjki macicy w grupie VIA, podczas gdy procedura była związana z 25% zmniejszeniem częstości występowania raka szyjki macicy i 35% spadkiem śmiertelności w randomizowanym badaniu w południowych Indiach. 13 Przyczyna tych różnic w wynikach między tymi dwoma badaniami jest nieznana, ale może być spowodowana wyższym wskaźnikiem leczenia w badaniu Indian południowych.
Stwierdziliśmy, że testy na obecność wirusa HPV są najbardziej obiektywne i powtarzalne w przypadku wszystkich badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy i były mniej wymagające pod względem szkolenia i zapewnienia jakości. W warunkach niskiego zużycia zasobów bez kolposkopii i analizy histopatologicznej (np. W wielu krajach w Afryce subsaharyjskiej), kobiety z HPV bez klinicznych dowodów na obecność raka inwazyjnego mogą otrzymać natychmiastowe leczenie, takie jak krioterapia.14 Jednakże, ponieważ większość HPV infekcje u młodych kobiet szybko ustępują bez powodowania klinicznie znaczącej choroby, takie podejście budzi uzasadnioną obawę. Dlatego badania na obecność wirusa HPV nie powinny być stosowane w pierwotnych badaniach przesiewowych u kobiet w wieku poniżej 30 lat.
Wadą testowania HPV jest to, że jest droższy (20 USD do 30 USD za test, w dolarach amerykańskich) i czasochłonny niż w przypadku innych badań przesiewowych, i wymaga zaawansowanej infrastruktury laboratoryjnej. Prosty, niedrogi i dokładny test HPV (test careHPV, Qiagen), który zapewnia wyniki w ciągu 3 godzin, został oceniony w Chinach, a jego dokładność była podobna do testu Hybrid Capture II, którego używaliśmy w naszym badaniu. Test careHPV miał wyższą czułość niż VIA (90,2% w porównaniu do 41,4%), ale mniejszą swoistość (84,2% w porównaniu z 94,5%) .15 Test careHPV powinien być dostępny komercyjnie w krajach rozwijających się w najbliższej przyszłości. Nasze wyniki, w połączeniu z chińskimi badaniami nowego testu HPV, wskazują, że testowanie HPV jest odpowiednie jako podstawowe badanie przesiewowe w warunkach niskiego poziomu zasobów dla kobiet, które mają co najmniej 30 lat.15
[więcej w: marecki wadowice, retrospekcja białystok, sylwia toczyńska ]

Powiązane tematy z artykułem: marecki wadowice retrospekcja białystok sylwia toczyńska