Lista rzeczy do zrobienia dla nowego komisarza FDA ad 5

Wrażenie, jakie mieli ludzie, było takie, że ręka trzymała rumpel – wspominał. W latach 1992-1994 wysiłki te doprowadziły do zmniejszenia o 21% liczby zgłoszonych przypadków gruźlicy. W czasie radzenia sobie z epidemią Hamburg pokazał cechy potrzebne do prowadzenia FDA, powiedział Rowe. Dostarczyła jasne dowody, że rozumie zdrowie publiczne, rozumie, jak działa system opieki zdrowotnej, rozumiała medycynę i jak opracować strategię opartą na dowodach, rozumiała, jak prowadzić dużą organizację, i rozumiała, jak sobie radzić z publiczne i z politycznymi kontrowersjami.
Wychowanie w Hamburgu mogło ją predestynować do życia w medycynie i służbie publicznej. Jej rodzice, David i Beatrix Hamburg, są wybitnymi psychiatrami, których kariery łączyły akademicką medycynę, badania chorób psychicznych i przywództwo w polityce publicznej i filantropii. David Hamburg jest byłym prezydentem Carnegie Corporation i Instytutu Medycyny; Beatrix Hamburg jest byłym prezydentem Fundacji Williama T. Granta i była pierwszą czarnoskórą kobietą, która uczęszczała do Vassar College i zdobyła dyplom na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Yale. Hamburg dorastał na kampusie Uniwersytetu Stanforda, gdzie jej rodzice byli członkami wydziału, i miał niezwykłe możliwości, w tym staż jako nastolatek z Jane Goodall studiujący szympansy w Tanzanii, wspomina jej przyjaciółkę Janny Scott.
Scott opisuje Hamburg jako niezależnego i pewnego siebie, choć naturalnie małomównego. Ona jest ostatnią osobą, która otwarcie dmucha w swój własny róg, powiedziała, dodając: Ona jest zupełnie nie do opanowania; Nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem, jak naprawdę była zszokowana. . . . Przypomina mi trochę osobę Obamy – bardzo niską dramaturgię, bardzo kompetentną.
Po ukończeniu college u i szkoły medycznej na Harvardzie oraz rezydencji w New York Hospital-Cornell Medical Center, Hamburg piastował szereg stanowisk w Departamencie Zdrowia i Opieki Społecznej (DHHS), w tym jako specjalny asystent Anthony ego Fauci, dyrektora Narodowego Instytutu Alergie i choroby zakaźne w późnych latach osiemdziesiątych, zadanie, które nauczyło jej wiele o nauce i polityce regulacji narkotyków. Była tuż obok mnie, gdy walczyliśmy z walkami o uzyskanie zgody na wczesne leki przeciw HIV , ważąc dowody z badań klinicznych i odpowiadając na żądania grup popierających AIDS, że nowe leki są udostępniane na zasadzie współczucia przed zatwierdzeniem, Fauci wspomniał. Ogromne doświadczenie DHHS w Hamburgu – w tym 3 lata jako asystent sekretarza ds. Planowania i oceny pod kierownictwem prezydenta Billa Clintona, podczas którego skupiała się na gotowości zdrowia publicznego i pojawiających się infekcjach – uczyło ją w działaniach rządu federalnego.
Od 2001 r. Hamburg jest ekspertem ds. Bioterroryzmu w Globalnej Inicjatywie Zdrowia i Bezpieczeństwa Nuclear Threat Initiative, Washington think tank, który koncentruje się na zagrożeniach dla zdrowia i bezpieczeństwa. Pracowała również w licznych komisjach i radach eksperckich, głównie dla organizacji non-profit i federalnych agencji rządowych, w tym Centrów Kontroli i Prewencji Chorób, Departamentu Obrony, Centralnej Agencji Wywiadowczej i Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego.
[patrz też: endarterektomia, rosuwastatyna, sylwia toczyńska ]

Powiązane tematy z artykułem: endarterektomia rosuwastatyna sylwia toczyńska