Lista rzeczy do zrobienia dla nowego komisarza FDA ad 6

W swoim życiorysie stwierdza, że obecnie zasiada w zarządzie Henry Schein, prywatnej firmy zajmującej się dystrybucją materiałów medycznych, w tym leków i szczepionek – najwyraźniej stanowiąc płatną pozycję, która prawdopodobnie byłaby konfliktem interesów dla komisarza FDA. Ale długoletni koledzy z Hamburga chwalą jej uczciwość, inteligencję i pasję do zdrowia publicznego. Jako komisarz FDA: Musisz wchłonąć ogromne ilości informacji. Musisz wiedzieć, o co pytać. Musisz umieć rozróżnić, co jest ważne. I musisz być w stanie podejmować jasne decyzje , powiedział Harvey Fineberg, prezes Instytutu Medycyny. Ma wszystkie te cechy.
Działacz zastępcy komisarza FDA
Dr Joshua M. Sharfstein, którego prezydent Barack Obama mianował zastępcą komisarza FDA (Food and Drug Administration), jest energicznym miejskim komisarzem zdrowia z podejściem aktywisty do polityki zdrowotnej. Koledzy opisują pediatrę jako inteligentnego, pryncypialnego rozwiązywacza problemów, który łączy w sobie strategię polityczną i budowanie sojuszu, doskonalony jako doradca kongresowy, z gotowością do walki, gdy jest to konieczne do osiągnięcia celu.
Po wyborach Obamy, Sharfstein (który ma 39 lat) kierował zespołem przejściowym administracji dla FDA, pracą, która pozwoliła mu spojrzeć na oblężoną agencję, a także usłyszeć od krytyków z zewnątrz, jak ją zreformować. Łączy wiedzę zdobywaną przez insiderów z Waszyngtonu, zdobytą w ciągu 4 i pół roku pracując nad zagadnieniami zdrowotnymi dla Przedstawiciela Henry ego Waxmana (D-CA), z produktywną kadencją jako komisarz ds. Zdrowia w mieście Baltimore, pracę, którą sprawował od Grudzień 2005. W Baltimore poprowadził udaną kampanię, aby zachęcić FDA do zaostrzenia przepisów dotyczących stosowania leków na przeziębienie bez recepty, rozszerzonego dostępu do programów nadużywania substancji w mieście, walczył o niedawno wprowadzony zakaz palenie w barach i restauracjach w Baltimore i starali się pomóc seniorom miasta i mieszkańcom o niskich dochodach uzyskać ubezpieczenie leków na receptę w ramach Medicare Part D lub lokalnych programów pomocy lekarskiej.
Sharpstein był biegłym w pozyskiwaniu sojuszników ze środowisk akademickich, agencji rządowych i organizował medycynę, aby osiągnąć swoje cele – powiedział Michael Klag, dziekan Wydziału Zdrowia Publicznego Johns Hopkins Bloomberg. Na przykład, kiedy naukowcy Hopkinsa opublikowali badania podkreślające brak zdrowych wyborów żywieniowych w śródmieściu Baltimore, komisarz ds. Zdrowia został zaskoczony. Niektórzy ludzie wpadliby w złość na temat braku wcześniejszego ostrzeżenia, powiedział Klag. Zamiast tego, Sharfstein odpowiedział, organizując dla swojego biura regularne aktualizacje dotyczące bieżących badań nad zdrowiem publicznym w mieście. Mimo że wcześniej nie pracował jako menedżer, skutecznie zarządzał agencją zatrudniającą 1000 pracowników i rocznym budżetem w wysokości 200 milionów dolarów – dodał Klag. On jest facetem z orzechami. Wchodzi pod osłonę i sprawia, że system działa.
Syn dwóch lekarzy, wybitny w kraju psychiatra i pediatra, Sharfstein zgłosił się na ochotnika do kampanii politycznych jako student college u, a zanim wstąpił do Harvard Medical School, już skupiał się na polityce zdrowotnej: na przykład opublikował artykuł American Medical Association, aby wspierać kandydatów politycznych, którzy sprzeciwiali się własnym pozycjom zdrowia publicznego Jako pediatryczny rezydent w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie i Bostońskim Centrum Medycznym, stał na czele sprzeciwu wobec finansowania wydarzeń rezydualnych przez firmy farmaceutyczne i brał udział w prowadzonym przez rezydentów projekcie łączącym choroby i urazy w biednych miejskich dzieciach z nieodpowiednimi warunkami mieszkaniowymi. Sharfstein pracował również nad kwestią dostępu do leczenia chorób psychicznych w czasie pracy w publicznej grupie badawczej ds. Zdrowia publicznego w Waszyngtonie, a później w roku stypendialnym na Boston University w Bostonie. Jako doradca Waxmana, jednym z jego zadań było opracowywanie ustawodawstwa, które dawało władzom FDA prawo regulowania wyrobów tytoniowych.
Przyjaciele i koledzy mówią, że Sharfstein jest szybkim studium, a jego doświadczenie w Capitol Hill i zdrowie publiczne będą cennymi zasobami w FDA. Barry Zuckerman, przewodniczący pediatrii w Boston University School of Medicine i długoletni mentor, powiedział, że jego były rezydent Sharfstein może rozwiązać problemy lepiej niż ktokolwiek, kogo znam. On wymyśli strategie, które będą skuteczne.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Ten artykuł (10.1056 / NEJMp0810755) został opublikowany 14 marca 2009 r.
Author Affiliations
Dr Okie jest krajowym korespondentem czasopisma.

[przypisy: dyżury aptek czechowice dziedzice, kino kadr bogatynia, ropowica dna jamy ustnej ]

Powiązane tematy z artykułem: dyżury aptek czechowice dziedzice kino kadr bogatynia ropowica dna jamy ustnej