Lista rzeczy do zrobienia dla nowego komisarza FDA czesc 4

Przywracając naukę do prawowitego statusu, poprzez forsowne propagowanie potrzebnych zasobów, a także poprzez poprawę wyników FDA jako strażnika zdrowia publicznego, nowy komisarz będzie najskuteczniej służyć Amerykanom. Wyprodukowany na Manhattanie – Lider Zdrowia Publicznego dla FDA
Dr Margaret Hamburg, kandydatka na prezydenta Baracka Obamy na komisarza ds. Żywności i leków (FDA), jest doświadczonym urzędnikiem państwowym, który celował w różnych zawodach w rządzie federalnym i sektorze non-profit. Ale to było jej 6 lat pracy jako komisarz do spraw zdrowia w Nowym Jorku w latach 90., która stanowiła największe wyzwanie dla jej przywództwa, umiejętności politycznych i zdolności do podejmowania trudnych decyzji dotyczących zdrowia publicznego. Przyjaciele i koledzy twierdzą, że nowojorski wydział zdrowia był tyglem hamburskim – i że jej kadencja zapewniła idealne szkolenie dla stanowiska FDA.
W wieku 35 lat Hamburg był najmłodszym finalistą na stanowisku nowojorskim, internistą i byłym federalnym urzędnikiem służby zdrowia, który służył zaledwie rok w dziale zdrowia, kiedy burmistrz David Dinkins postukał ją w 1991 roku jako komisarz do spraw zdrowia. Hamburg był ambiwalentny jeśli chodzi o przyjęcie tej pracy, wspomina Janny Scott, reporter New York Timesa i długoletni przyjaciel Hamburga. Departament był w trakcie kryzysu fiskalnego, morale było fatalne, a pracownicy wyjeżdżali masowo. Dinkins powiedział, że wybrał ją: prawo miejskie wymagało od magistra zdrowia publicznego, którego brakowało w Hamburgu. Udało mi się zmusić radę miejską do zmiany tego prawa – wspomina. Niektórzy lobbyści z sektora zdrowia publicznego zareagowali z oburzeniem, twierdząc, że jest niewykwalifikowana. Cóż, udowodniła, że się mylą w około 36 godzin – zachichotał John W. Rowe, profesor polityki zdrowotnej i zarządzania w Mailman School of Public Health na Columbia University.
Dinkins przypisuje Hamburgowi przekonanie, by wspierał programy wymiany igieł w Nowym Jorku, aby spowolnić rozprzestrzenianie się HIV wśród narkomanów. Powiedziałem: Musisz żartować – wspomina. Ale Hamburg zebrał dowody naukowe, aby przekonać go, że taka inicjatywa zarówno ograniczy transmisję HIV, jak i umożliwi zdobycie większej liczby uzależnionych w programach leczenia uzależnień. I to absolutnie zmniejszyło rozprzestrzenianie się AIDS – dodał Dinkins.
Ale największy, najbardziej politycznie i społecznie złożony kryzys zdrowia publicznego, na który Hamburg stanął jako komisarz, był epidemią wielolekoopornej gruźlicy we wczesnych latach dziewięćdziesiątych. Hamburg skutecznie lobbował w rządzie miasta za zwiększenie środków na kontrolowanie gruźlicy, w tym zatrudnianie kadry pracowników służby zdrowia, aby codziennie chodzili do dzielnic i obserwowali, jak pacjenci przyjmują leki. Urzędnicy departamentu zdrowia pracowali w szpitalach, aby poprawić kontrolę zakażeń i ustalenie przypadku; Departament pracował również nad zmianą sposobu, w jaki schroniska mieściły bezdomnych i przekonały urzędników więziennych, by usprawnili przesiewanie więźniów i odizolowali więźniów z aktywną chorobą. A Hamburg komunikował się spokojnie i wyraźnie z publicznością, uspokajającymi nowojorczykami, którzy bali się jeździć metrem lub wysyłali swoje dzieci do szkół publicznych, wspomina Rowe, który w tym czasie był prezesem nowojorskiego szpitala Mount Sinai Medical Center
[więcej w: siatka centylowa dla młodzieży, rosuwastatyna, krzysztof szpanelewski ]

Powiązane tematy z artykułem: krzysztof szpanelewski rosuwastatyna siatka centylowa dla młodzieży